1. LIGA – PILKANAHALI.PL GONIĄ CZOŁÓWKĘ

Vabank wygrali szósty mecz w sezonie odprawiając Homies. Allegro.tech wygrali ważne starcie z „Komandosami”. NLB przełamali niemoc wygrywając z Literami. PilkaNaHali.pl po zwycięstwie „wskoczyli” do czołowej ósemki.

Mprofi.pl vs. WOLVES – 70:55

Po wyrównanej pierwszej kwarcie w drugiej nieco więcej do powiedzenia mieli zawodnicy Mprofi. pl. Wolves zdecydowanie nie mogli się wstrzelić, przez co postawiona przez rywali obrona strefowa dała doskonały rezultat w postaci 7-punktowego prowadzenia (32:25). Po zmianie stron z początku wydawało się, że szczęście zaczęło sprzyjać „Wilkom”. Po trzech trafieniach zza łuku Pawła Gałązki (12 pkt, 7 zb, 1 as, 2 prz) dystans dzielący drużyny wyraźnie zmalał by ostatecznie na koniec trzeciej części meczu wynosić 4 „oczka” (47:43). Ostatnia kwarta pokazała jednak, że to Mprofi. pl mają w bakach więcej paliwa. W finałowych dwunastu minutach całkowicie zdominowali swoich rywali. W ich składzie świetne zawody rozegrał Vadim Gulevatyi (19 pkt, 11 zb, 4 as). Po stronie pokonanych dobre zawody rozegrał Krzysztof Wiśniewski (17 pkt, 11 zb, 4 as, 2 prz).

VABANK vs. HOMIES – 65:49

Vabank bardzo szybko wyjaśnili sprawę pokazując Homies, że na przerwanie ich passy pięciu spotkań bez porażki nie mają najmniejszych szans. W połowie meczu prowadzili już 12 punktami i ani myśleli zwalniać. Ostatecznie wygrali wszystkie kwarty. Na wyróżnienie w szeregach aktualnych liderów I-ligowej tabeli zasłużyli Paweł Poniatowski (19 pkt, 12 zb – aż 8 w ataku!, 2 prz, 1 bl) oraz Piotr Kołeczek (1 pkt, 14 zb, 6 as, 3 prz). Wśród Homies niezłe zawody rozegrał Wojtek Rybak (18 pkt, 2 zb, 2 as, 3 prz).

LITERY vs. NLB – 72:74

Do meczu z jedną z najsłabszych drużyn Pierwszej Ligi NLB przystępowali po dwóch porażkach z rzędu. Okazja do odbudowania morale wydawała się wymarzona, jednak okazało się, że by odnieść zwycięstwo musieli nieźle się namęczyć. Litery o zwycięstwo walczyli od pierwszych do dosłownie ostatnich sekund. Pierwsza kwarta należał właśnie do nich (23:19). Skutecznie grał Marcin Malczewski (18 pkt, 19 zb, 5 as). Dopiero w kolejnej odsłonie do głosu doszedł najlepszy strzelec Pierwszej Ligi, Kacper Błędowski (34 pkt, 12 zb, 2 as) dając swojej drużynie 6-punktowe prowadzenie (43:37). Po zmianie stron do walki ruszyli rywale i przed ostatnią kwartą nadal mogli liczyć na korzystny rozwój wypadków (56:57). W ostatniej kwarcie gra Literów nie wyglądał jednak najlepiej. Trzy minuty przed końcem meczu tracili do NLB już sporo punktów. Finałowy zryw mógł im się udać, bo po trójce Marcina Krysiaka (18 pkt, 3 zb, 3 as) doszli rywali na 1 punkt (72:73). Niestety w kolejnej akcji ten sam zawodnik nie dał rady oddać celnego rzutu do kosza i tym samym zwycięstwo NLB stało się faktem.

ALLEGRO.TECH vs. KOMANDOSI JEDZĄ GWOŹDZIE – 70:65

Był to niezwykle szybki, wręcz żywiołowy mecz, w którym obie strony postawiły na twardą walkę nie ustępując sobie ani na chwilę. Allegro.tech grający w pełnym składzie bardzo chcieli podtrzymć dobrą passę i wygrywając zawody utrzymać bardzo korzystną, drugą pozycję w tabeli. „Komandosi” też mieli w tym meczu coś do załatwienia. Zeszłotygodniowa porażka z Homies na pewno trochę ich zabolała. Po remisie w pierwszej połowie (29:29) w trzeciej kwarcie stan równowagi przełamali Allegro.tech. Obronę rywali rozmontowywał zwłaszcza Patryk Rudwski (22 pkt, 11 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl). Przewaga jego drużyny systematycznie rosła przez całą trzecią i pierwsze minuty czwartej odsłony. Rywale wydawali się bezsilni. Dopiero w ostatnich minut zabrali się do odrabiania strat. Kilka spektakularnych akcji zakończonych trafieniami z dystansu, w tej roli skuteczny Paweł Zalewski (26 pkt, 5 zb, 2 as, 3 prz, 4 bl), pozwoliło im znacząco zmniejszyć straty. Niestety wygranej nie dało.

POUGHKEEPSIE GYPSIES vs. PilkaNaHali.pl – 49:75

PilkaNaHali.pl przez cały mecz wyraźnie przeważali nad przeciwnikami. Chwilowe momenty lepszej gry nie mogły przesłonić faktu, że Poughkeepsie Gyspies zwyczajnie nie byli w stanie wejść w niedzielę w mecz. Druga połowa starcia była już wybitnie jednostronna. Kolejny dobry mecz w szeregach PNH rozegrał Paweł Sołśnia (28 pkt, 3 zb, 7 as, 2 prz), a dołączył do niego Kamil Hentosz (21 pkt, 4 zb, 4 as, 7 prz, 2 bl).