2. LIGA – „HAWAJCZYCY” POWSTRZYMALI AMBITNYCH AMATORÓW

Iniemamocni zwyciężyli w starciu z TEKOpro. Ważna wygrana „Hawajczyków” po zaciętym choć nieciekawym meczu z Ambitnymi Amatorami. Fasolki i Banksters gromią rywali.

WARSAW GREEN GOOSE vs. FASOLKI – 23:88

Nawet przez moment nie był to wyrównany mecz. Fasolki po raz kolejny pokazali, że każde spotkanie traktują śmiertelnie poważnie na równie dużej intensywności walcząc zarówno z czołówką, jak i z najsłabszymi drugoligowcami. Przekonały się o tym „Gęsi” dostając od Fasolek solidną lekcję basketu.

TEKOpro vs. INIEMAMOCNI – 39:47

Mecz na szczycie tabeli był bardzo zacięty, choć trzeba uczciwie powiedzieć, że wynikało to również z faktu, że obie strony nie grzeszyły zbyt wysoką skutecznością rzutów. W pierwszej połowie to Iniemamocni wypracowali sobie 6-punktową przewagę (22:16), za której odrabianie tuż po zmianie stron zabrali się rywale. Szło im dość opornie, ale w dalszym ciągu pozostawali w grze. Ostatnia kwarta należała jednak do Iniemamocnych. Trafienia Przemka Zalewskiego (16 pkt, 2 zb, 1 as, 2 prz) załatwiły sprawę. Choć TEKOpro nadal walczyli, to w pozostałych do końca starcia minutach nie dali rady choćby zbliżyć się do rywali.

HAWAJSKI ŚNIEG vs. AMBITNI AMATORZY – 36:34

Mecz, o którym nawet niektórzy uczestnicy powiedzieli, że był koszmarny. wypada zgodzić się z tą tezą 😉 Skuteczność obu stron oscylowała w okolicach 30 procent. Obie strony trafiły w sumie 2 z 26 rzutów zza łuku! W tej mało interesującej rzeczywistości więcej szczęścia mieli panowie z Hawajskiego Śniegu. W zasadzie ciężko wskazać główne postaci meczu. W szeregach Ambitnych Amatorów wyróżnił się na pewno Mirosław Turos (9 pkt, 9 zb, 1 as, 1 prz). Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Maciej Kulik (15 pkt, 4 zb, 1 prz).

BANKSTERS vs. LAF – 63:31

Banksters gładko poradzili sobie ze słabiej grającymi ostatnio LAF. Już pierwsza połowa pokazała, że w tym starciu wyrównanej walki nie będzie (35:8 dla Banksters). Po zmianie stron obrona Banksters straciła czujność, dzięki czemu przeciwnicy nieco odżyli zdobywając więcej punktów. Wśród zwycięzców dobre zawody Radka Szellera (13 pkt, 5 zb, 1 as, 5 prz, 1 bl), któremu sekundował Daniel Łuszczyński (13 pkt, 3 zb, 2 as, 3 prz).