ZAWIESZENI IGNACY ADAMCZYK I KRZYSZTOF TWOREK (KJG)

W związku z wydarzeniami, do jakich doszło podczas meczu Komandosi Jedzą Gwoździe z Homies organizatorzy Ligi UNBA zdecydowali się odsunąć od gry dwóch zawodników KJG.

Podczas ostatniej kwarty meczu doszło do poważnej przepychanki w trakcie której najbardziej aktywnymi było dwóch “Komandosów”. Wszystko zaczęło się, kiedy kapitan KJG, Mateusz Szpakowski, uderzył w plecy piłką jednego z rywali. Następnie do akcji wkroczył Krzysztof Tworek popychając zawodnika Homies. Do całkowitej eskalacji konfliktu doszło gdy na boisko wkroczył rezerwowy Ignacy Adamczyk wymierzając cios w głowę jednego z rywali.

Konsekwencje:

  1. Mateusz Szpakowski – ostrzeżenie.
  2. Krzysztof Tworek – zawieszenie na jeden mecz.
  3. Ignacy Adamczyk – zawieszenie na trzy mecze.

Panowie! Rozumiemy emocje, jakie udzielają się Wam podczas meczów. Mało tego! Jesteśmy pod wrażeniem, jak dużo energii wkładacie w każdy mecz i jak bardzo zależy Wam na zwycięstwach. Jako organizatorzy nie akceptujemy jednak sytuacji, w której wspomniana energia i emocje znajdują ujście inne niż poprzez wysiłek sportowy. W Lidze UNBA gra wielu poważnych ludzi, którzy mogą grać twardo, mogą przesadzić lub być bezmyślni, ale przychodzą na mecze grać w basket, a nie uczestniczyć w tak żenujących zajściach, jak te niedzielne.