ZARYS TERMINARZA I SYSTEM ROZGRYWEK
Sezon ruszył pełną parą i prawdę powiedziawszy ta informacja i tek jest już nieco spóźniona. Wybaczcie. W poście prezentujemy – zgodnie z tym co na grafice – zarys terminarza, czyli daty w jakich przyjdzie nam rywalizować oraz system rozgrywek dla poszczególnych lig, gdzie każdorazowo będziemy mieli rundę zasadniczą oraz fazę play off.
PIERWSZA LIGA: RAPORT Z 1/2.10.2022
PIERWSZA LIGA weszła w sezon z przytupem. Z czterech spotkań dwa okazały się niezwykle zacięte. W starciu obrońców tytułu z Avenga do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrali mistrzowie, ale taki obrót spraw dobrze wróży nam na przyszłość. Możemy liczyć na ciekawą i wyrównaną rywalizację. Oby tak było.
TRZECIA LIGA: RAPORT Z 1/2.10.2022
Zaczęło się! Ruszyliśmy z rywalizacją na wszystkich poziomach rozgrywkowych, ale tutaj powiemy wyłącznie o tym, co działo się w ostatnich dniach na poziomie TRZECIEJ LIGI. Rozegraliśmy pięć spotkań. Niesamowite zawody mają za sobą Warsaw Green Goose i Warsaw Sharks. Epickie starcie zakończyła dogrywka.
PREZENTUJEMY PODZIAŁ NA LIGI I TERMINARZ.
Zgłoszenia do (5)1. sezonu Warszawskiego Basketu Amatorskiego zostały zamknięte. Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło aż TRZYDZIEŚCI PIĘĆ DRUŻYN. Dało to możliwość utrzymania wypracowanego w ostatnich dwóch sezonach podziału na trzy poziomy rozgrywkowe. W Pierwszej Lidze zobaczymy 9 drużyn, w Drugiej Lidze – 15 (podzielone na dwie grupy), a w Trzeciej Lidze – 11. Czeka nas dużo […]
ZMIANA KLUCZOWYCH TERMINÓW!
Kilka spraw wypłynęło w ostatnim czasie. Jedne są bardziej istotne, inne mniej. Finalnie postanowiliśmy przesunąć o tydzień rozpoczęcie sezonu. Oczywiście tym samym przesunięciu uległ również termin, do którego czekamy na Wasze zgłoszenia. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkamy się w jeszcze szerszym, ciekawszym gronie.
OFICJALNIE OTWIERAMY ZGŁOSZENIA
Mamy koniec wakacji, więc najwyższy czas ogłosić rozpoczęcie przygotowań do (pięćdziesiątej) pierwszej edycji Warszawskiego Basketu Amatorskiego. Kluczowe daty to 15. oraz 24. września. Pierwsza to data graniczna, po której ciężko będzie zgłosić drużynę. Druga to dzień w którym nasi uczestnicy po raz pierwszy wybiegną oficjalnie na parkiet. W poście przedstawiamy najważniejsze informacje.
NOWA NAZWA, (MINIMALNIE) NOWE LOGO. POWOLI WCHODZIMY W NOWY SEZON.
Liga „Ursynowsko Natoliński Basket Amatorski” od początków związana była z warszawskim Ursynowem. Graliśmy tam, na różnych halach, przez 48 edycji. Przed 49. sezonem podjęliśmy decyzję o przenosinach do centrum Warszawy. Po blisko roku mamy pewność, że była to bardzo dobra decyzja. „Konwiktorska” to nasz nowy dom, w którym zabawimy na dłużej, a to niesie za […]
